Design a site like this with WordPress.com
Začít

6 jednoduchých kroků, jak zlepšit své zdraví

Pokud se snažíte zlepšit své zdraví – což je obzvláště v dnešní době velmi důležité – můžete být často přehlceni informacemi. Všude kolem nás je tolik nejrůznějších informací. Každý se nám snaží radit, co bychom měli a neměli dělat, a každý tvrdí něco jiného. Tak jak máme vědět kde začít a co je pro naše zdraví opravdu dobré?

Jestli je i pro vás zdraví prioritou, je třeba se držet pravidla, že v jednoduchosti je krása (a zdraví). Musíte si vytvořit jednoduché návyky, které budete schopni udržet. Ve většině případů nejsou radikální změny tím nejlepším způsobem, jak zlepšit zdraví – rozhodně ne v dlouhodobém měřítku. Je třeba začít u základů:

Dýchání

Jednoduší už to snad být nemůže. Dýcháme celý den, každý den, ať se děje, co se děje. Tak proč to nezefektivnit?
Důležité je SOUSTŘEDIT SE na své dýchání. Věnujte tomu pár minut. Dýcháte rychle? Mělce? Křečovitě?
Budete překvapeni, jak dobře se budete cítit jen po několika minutách soustředného a uvědomělého dýchání. Je třeba si každý den udělat alespoň chvilku na takovouto tichou meditaci, abyste si vybudovali návyk. Budete víc v klidu, nebudete cítit úzkost, nebudete ve stresu.
Najděte si tiché a klidné místo, kde vás nebude pár minut nic a nikdo rušit. Zaujměte polohu, která vám bude nejvíce pohodlná. Položte si ruku na břicho (při opravdu hlubokém nádechu by se mělo zvedat vaše břicho, ne vaše hruď). Pomalu a hluboce se nadechněte (v duchu počítejte do 3), vzduch vdechujte pusou. Stejně pomalu vydechněte nosem (opět počítejte do 3). Opakujte po dobu několika minut. Když už po nějaké době budete trochu zvyklí, můžete klidně zvedat dobu nádechu a výdechu – počítejte do 4, do 5…
Tuhle techniku můžete používat i na uklidnění během dne. Pokud vás něco naštve, nebo se cítíte opravdu ve stresu, prostě na chvíli zastavte a desetkrát se takhle zhluboka nadechněte. Určitě vám to pomůže. Pamatujte, že stres je pro naše zdraví velmi škodlivý.

pexels-photo-3772612.jpeg

Spánek

Další velmi jednoduchá věc. Spíme každý den, proto je třeba z této denní aktivity vytěžit maximum. Je třeba se zaměřit jak na kvantitu, tak na kvalitu našeho spánku.
Pokud jste opravdu dobře odpočatí, vše se vám dělá snadněji. Přirozeně máte více energie, máte lepší náladu, váš imunitní systém je silnější a spíše bude schopen zápasit s jakýmkoli vetřelcem ve vašem těle. Po dobrém spánku samozřejmě i lépe vypadáte – žádné kruhy pod očima, vaše pokožka vypadá zdravěji a také pomaleji stárnete.
Naopak pokud dlouhodobě nedopřáváte svému tělo dostatek spánku, jste podráždění, častěji zapomínáte, jste ve stresu, hůř vypadáte a můžete i přibírat na váze.
Proč se tedy nesoustředit na to, abyste zlepšili svůj spánek? Vytvořte si večerní rutinu, která podpoří váš odpočinek. Mrkněte na můj starší článek o tom, co byste měli dělat každý den před spaním. Omezte před spaním modré světlo – televize, počítač, mobil. Ujistěte se, že máte ve své ložnici optimální teplotu a tmu. Pokud vám usínání dělá problém, zkuste nějaké esenciální oleje – velmi přívětivá je vůně levandule.

bed bedroom blanket clean

Dostatečná hydratace

Další věc, kterou děláme každý den – pijeme. Pravděpodobně tohle víte, ale pojďme si to připomenout – káva, soda, čaj, nebo víno se NEPOČÍTAJÍ do správné hydratace. Spíše naopak nám tekutiny ubírají. Čím více pijete kofeinové, slazené, nebo alkoholické nápoje, tím více vody je třeba vypít.
Potřebujete čistou vodu, abyste detoxikovali své tělo a dodali mu energii. Voda vyplavuje z našeho těla toxiny.
Pokud trpíte na bolesti hlavy, musíte pít více vody. Pokud chcete hezčí pokožku, musíte pít více vody. Pokud chcete podpořit své hubnutí, musíte pít víc vody. Chápete?
Zkuste si do vody třeba přidat pár kapek citronu, nebo limetky. Nebo si do ní nakrájejte pár koleček okurky, nebo pár lístků máty. Ale můžete jít ještě dál a hodit si do vody nějaké lesní ovoce – já třeba miluji vodu s citronem/limetkou a borůvkami.
Hlavně mějte láhev s vodou neustále u sebe.

pexels-photo-1458684.jpeg

Chůze

Další jednoduchá aktivita, která má hluboký dopad na naše zdraví. Nemusíte se hodinu trápit v posilovně, pokud se na to necítíte. Stačí prostě vyrazit ven a jít se projít. Nezabere to tolik času a vyjde to levněji.
Vybudování konzistentního návyku vám pomůže zhubnout, posílit vaše tělo, zlepšit vaše zažívání. Také budete mít lepší náladu a určitě budete vypadat mnohem lépe.
Pokud máte psa, máte rázem jasnou motivaci, abyste každý den vyšli na pořádnou procházku. Nebo s sebou vezměte někoho z rodiny a strávíte tak kvalitní čas spolu. Nebo naopak procházku využijte k tomu, abyste byli chvíli sami a poslechněte si třeba nějakou motivační audioknihu.

pexels-photo-906106.jpeg

Vybudujte si lásku k vaření

Tohle už nemusí být tak jednoduché jako předchozí body. Vaření je pro spoustu lidí nemyslitelnou aktivitou. A není se čemu divit. Jsme neustále ve spěchu. Jsme unavení! A hladoví! To je nebezpečná kombinace. Pokud jste unavení a hladoví, vždy sáhnete po té nejrychlejší a nejjednodušší variantě jídla, kterou doma najdete.
A pokud na nás křičí naše děti, že chtějí jídlo, co nejrychleji se jim snažíme něco upatlat dohromady, aby byly spokojené. Protože když jsme unavení a hladoví my, jak se máme ještě potýkat s tím, že jsou unavené a hladové naše děti. Je to začarovaný kruh.
Bohužel má tohle špatný vliv na naše zdraví. Polotovary ani fastfood nejsou opravdovým, už vůbec ne výživným jídlem – je to plné chemie a rozhodně to nesplňuje naše potřeby živin.
Začněte s vařením pomalu. Dělejte jednoduchá a malá jídla. Internet je dnes plný tipů na rychlé a jednoduché večeře, které jsou navíc chutné a výživné. Jídelníček si plánujte dopředu, abyste vždy věděli, co budete uvařit, a nemuseli něco vymýšlet na poslední chvíli. Udržujte si pořádek v kuchyni a mějte vždy zásobu základních potravin.

pexels-photo-1580467.jpeg

Najděte ty správné vitamíny

Už dávno neplatí, že stačí jíst dostatečné množství ovoce a zeleniny, abyste svému tělu dodali všechny potřebné vitamíny a minerály. Cena ovoce roste, člověk by řekl, že s tím roste i jeho kvalita. Ale takhle to určitě není. Spíše naopak. V ovoci i zelenině přibývají chemikálie. Proto je důležité hledat potřebné vitamíny a výživné látky i někde jinde. Zkuste si na našem webu vyplnit dotazník týkající se analýzy zdraví, nebo kontaktujte přímo mě – velmi ráda vám poradím, kde hledat opravdu kvalitní vitamínové doplňky.

 

A to bylo 6 jednoduchých kroků, jak zlepšit vaše zdraví. Doufám, že vám tyto tipy pomohly. Určitě mi dejte v komentářích vědět, jak se vy pravidelně staráte o své zdraví.
Brzy se zase ozvu s dalším článkem. Do té doby se mějte krásně.

 

 

 

 

Make Them Envy
xxx

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: