Design a site like this with WordPress.com
Začít

3 přínosy antioxidantů (a nejlepší antioxidanty pro naši pokožku)

Naše pokožka je vnější orgán, což znamená, že je až mezi posledními, pokud jde o rozdělování výživných složek. Hlavním důvodem je to, že regenerace tkáně je mnohem důležitější u našich vnitřních orgánů.
Také to znamená, že jelikož je kůže jediným orgánem, který je vystaven okolnímu prostředí, je neustále vystavena riziku znečištěného ovzduší a škodlivých složek v něm.
Antioxidanty jsou agenti, kteří chrání naši pokožku tím, že zabraňují tvorbě volných radikálů.

pexels-photo-1727200.jpeg

A co jsou to ty volné radikály?

Pokusím se to vysvětlit nějak jednoduše. Řekněme, že vše, co nás obklopuje, je vytvořeno z malých stavebních jednotek – molekul a atomů. A to včetně našich kožních buněk.

A řekněme také, že všechny molekuly a atomy jsou obklopeny mrakem ještě menších částic zvaných elektrony. Už jste o nich slyšeli? Možná se vám o nich před lety zmínil učitel fyziky nebo chemie.
Elektrony jsou malé, záporně nabité částice, které krouží kolem atomů a molekul závratnou rychlostí a navzájem se spolu chtějí párovat, aby si udržely svou stabilitu.
Kvůli vnějším vlivům (UV záření, znečištění ovzduší) bývá ale často tato stabilita narušena a skončí to tak, že kolem některých molekul mohou kroužit nespárované elektrony. A to jsou, drazí přátelé, volné radikály.

Prakticky všechno od cigaretového kouře, přes znečištění ovzduší, až po sluneční záření může způsobit vznik volných radikálů. Je třeba tomuto bránit právě pomocí antioxidantů. Pojďme si říct některé přínosy antioxidantů a také to, které antioxidanty jsou pro naši kůži nejlepší.

pexels-photo-937980.jpeg

Antioxidanty vyjasní skvrny na pokožce.

Volné radikály mohou vznikat, když je kůže často vystavená slunci. Škodlivé UV záření může způsobit změny v produkci melaninu, což je příčina opálení, ale také tmavých skvrn a nerovnoměrného zbarvení pleti. Antioxidanty tyto jevy mohou výrazně zredukovat a zamezit pigmentaci kůže.
Vitamín C je antioxidant, který má rozjasňující efekt na tón pokožky a také funguje jako inhibitor tyrosinázy (enzym, který stimuluje produkty melaninu).

Antioxidanty mohou pomoci v prevenci rakoviny kůže.

Některé antioxidanty (například vitamín E) mají anti-karcinogenní vlastnosti, které mohou zamezit výskytu rakoviny kůže.

Antioxidanty mohou spravit pokožku.

Například antioxidant B3 (Niacinamid) má skvělé protizánětlivé a hydratační vlastnosti. A právě tím, že redukuje zánětlivost, pomáhá kůži, aby se sama opravila.
Vitamín C může zase stimulovat produkci kolagenu, který podporuje zdravou a mladistvou pokožku.

pexels-photo-1030870.jpeg

A jaké antioxidanty jsou tedy pro naši pokožku ty nejlepší?

Vitamín A (Retinol): Tento antioxidant je obzvláště účinný v oblasti anti-aging. Má strukturu s malými molekulami, takže může proniknout hlouběji do pokožky a stimulovat tvorbu kolagenu, a tím urychlit obnovu buněk. Výsledkem jsou vyhlazené malé linie a vrásky. Proces obnovy buněk také zlepšuje odstín pleti.

Vitamín B3 (Niacinamid): Tento mocný antioxidant zlepšuje texturu pokožky. Má skvělé protizánětlivé účinky a často se používá k léčení kuperózy nebo akné. Je skvělý pro mastnou, nebo dehydratovanou pokožku, protože skvěle hydratuje a snižuje produkci kožního mazu.

pexels-photo-1138531.jpeg

Vitamín C: Velmi oblíbený antioxidant – pravděpodobně nejvíce studovaný a doporučovaný antioxidant na trhu. Podporuje produkci kolagenu, a tím snižuje výskyt tmavých skvrn na pokožce. Je to velmi mocný antioxidant proti volným radikálům. Také chrání kůže před poškozením od slunce.

Vitamín E: Tento antioxidant je známý hlavně díky své schopnosti hydratovat velmi suchou pleť a často ho nalezneme v produktech, které jsou určené na redukci strií. Může být také velmi nápomocný při boji s akné, a dokonce má hojivé účinky na jizvy a popáleniny.

pexels-photo-1242349.jpeg

Je jasné, že antioxidanty jsou prakticky nezbytné pro naši pokožku, a měli bychom je zařadit do naší rutiny. Na našem webu si můžete vyplnit dotazník týkající se analýzy pleti, a zjistit tak, jaký antioxidant byste měli vyhledat. Určitě mi dejte do komentářů vědět, jestli řešíte se svou pletí nějaký konkrétní problém, moc ráda vám poradím 🙂

Brzy se zase setkáme u dalšího článku. Do té doby se mějte krásně.

 

 

 

Make Them Envy
xxx

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: