Design a site like this with WordPress.com
Začít

Jak vám stanovení cílů zlepší život

Dnes bych vám chtěla říct něco málo o stanovování cílů. Teprve nedávno jsem si uvědomila, že stanovování cílů hraje podstatnou roli v dosažení úspěchu – jak v pracovním, tak i osobním životě. Než jsem si začala stanovovat cíle, byla jsem špatně organizovaná a nemotivovaná. Pak jsem si začala stanovovat dosažitelné a realistické cíle a také jsem konečně začala vidět výsledky.
Jak mi stanovování cílů změnilo život k lepšímu?

Přináší to motivaci

Pokud si stanovíte cíle strategicky a uděláte si i velmi strukturovaný plán, jak těchto cílů dosáhnout, budete velmi motivovaní. Kolikrát už jste si řekli: „Chci začít jíst zdravěji,“ nebo „Chci začít šetřit peníze,“ ale nikdy jste vlastně nezačali. I já jsem to tak měla. Tolik věcí jsem stále plánovala, že začnu dělat, pořád jsem o nich jen mluvila a snila o nich, ale nikdy jsem neudělala nic pro to, abych tyto věci opravdu uskutečnila. Samozřejmě jsem si i „stanovovala cíle“, ale to, že si něco zapíšete do svého diáře, ještě neznamená, že jste si strategicky stanovili cíl. Jakmile se naučíte stanovovat si realistické cíle, vše se hned zlepší, slibuji. Je důležité si s jakýmkoli cílem stanovit i plán a akční strategii, která vás dovede ke splnění cíle. Pak už nemáte žádnou výmluvu a musíte začít makat! Je také důležité si stanovovat malé cíle, které vás postupně posouvají ke splnění těch velkých životních cílů. Nepanikařte, pokud nevíte, jak si správně stanovit cíle, a mrkněte na můj starší článek, ve kterém vám přesně řeknu, jak na to.

you got this lighted signage

Přináší to odpovědnost

Jakmile si stanovíte cíl a rozvrhnete si ho do několika akčních kroků, máte jasnou vizi a plán, jak cíle dosáhnout. Mít takový plán vám pomůže sledovat, jak si stojíte a donutí vás to cítit se odpovědně. Já osobně považuji za důležité říct o svém cíli ještě minimálně jedné další osobě – to mě opravdu donutí pracovat a neflákat se. Pokud se mě ta osoba pak zeptá: „Hej, jak ti to jde? Už jsi to zvládla?“, chci být schopná říct, že jsem to zvládla a mám hotovo. Nechci hledat nějakou výmluvu, nebo prostě říkat: „Nooo… Vlastně jsem se na to vybodla!“
Pokud budete pracovat na dosažení opravdu chytrých cílů a budete mít přesný plán, jak jich dosáhnout, budete za tyto cíle cítit velkou odpovědnost.

white-paper-with-note-669986

Ukáže to váš pravý potenciál

Sedněte si a napište si, jak chcete, aby váš život vypadal za 3 až 5 let, a stanovte si velké cíle, kterých chcete v tomto období dosáhnout. Jakmile si tyto cíle stanovíte a vytvoříte si realistický plán, jak těchto cílů dosáhnout, budete schopni si představit, jak váš život bude vypadat, když budete tvrdě pracovat a zůstanete soustředění. Stanovení těch správných cílů vám pomůže se soustředit jen na to, co chcete ve svém životě změnit a zlepšit. Teprve tehdy uvidíte svůj pravý potenciál.

woman s hand using a pen noting on notepad

Jak už jsem zmínila, správné stanovení cílů není zdaleka tak jednoduché jako jednoduše říct: „Chci tohle a tohle.“ Ujistěte se, že si stanovujete chytré cíle a spolu s nimi si vytváříte i akční plán, jak těchto cílů dosáhnout. Určitě se mi v komentářích pochlubte, jaký je váš největší cíl a jak ho plánujete dosáhnout.

Brzy se zase ozvu s dalším článkem. Do té doby se mějte krásně.

 

 

Make Them Envy
xxx

Advertisement

Jedna myšlenka na “Jak vám stanovení cílů zlepší život

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: