Čtyři měsíce

Název článku je vše říkající. Čtyři měsíce. Čtyři měsíce, co je tady s námi. Čtyři měsíce, co pláče, jí, spí, kadí, směje se na mámu a tátu a je naprosto perfektní.

Drahé spolumatky, také si občas s takovou smutnou nostalgií vzpomenete na dobu, kdy jste ještě nebyly matkami – na dobu, než jste se vůbec rozhodly, že budete matkami? Jak jste pořád plánovaly nějaká dobrodružství… Kam vycestovat, kam si o víkendu zajet na výlet, na co s manželem/přítelem/nejlepší kamarádkou zajít do kina, kam si zajít na romantickou večeři… A pak přijde ten malý zázrak a všechno plánovaní se najednou stočí jen a jen na něj – v kolik se asi ráno vzbudí, v kolik je další krmení, jaký příkrm zkusíte příště, v kolik večer usne, jak dlouho bude spát přes den a co všechno za tu dobu stihnete uklidit, porovnat, uvařit, vyprat, vyžehlit, nebo si prostě jenom hodit nohy na stůl a vypít si teplý kafe (což většinou vždycky zvítězí nad jakýmkoli uklízením). Jenže pak se na vás to škvrně jednou široce usměje a všechna ta nostalgie a vzpomínaní jsou ty tam, protože už byste neměnila ani za nic. Tenhle prcek je totiž ten nejlepší plán, který vám kdy vyšel! Čert vem nějaký dobrodružný cesty za moře, a všechny ty filmy, který bychom chtěli s manželem vidět v kině (ještě pořád je malá moc malá, aby se nám ji někdo odvážil hlídat. SRABI! :D); a romantickou večeři si můžeme dát i doma, když mála usne (KFC rozvoz to jistí!).

Nevím, čím jsme si zrovna my zasloužili, že máme to nejhodnější miminko na světě. Jasně, že začátek nebyl jednoduchej, to nebylo žádný překvapení a tak nějak jsme to očekávali. Ale pak jsem asi po měsíci vzdala kojení (protože to prostě ne a ne fungovat), což znamenalo dvě věci: Za prvé. Malá se hrozně uklidnila. Už se nemusela každý dvě dři hodiny usilovně namáhat, přemáhat, aby ze mě vysála alespoň těch pár kapek, začala dostávat pravidelný dávky příkrmu a konečně přestala mít hlad. Za druhé. Já, jakožto novopečená, vynervená matka jsem si konečně (téměř po roce!) mohla dát skleničku vína. A to je ten nejlepší lék na všechno. Takže jsme se uklidnily obě dvě. Malá pak brzy na to začala spát celou noc (hezky přibývala na váze, takže jsme ji nemuseli budit na krmení) a všichni jsme se tady spolu tak hezky sžili a zajeli do nového režimu. Všechno bylo růžový, zalitý sluncem (ne každej den, jo!) a my jsme byli rodina! To spaní celou noc se jí stále drží a přes fázi, kdy musela spát se mnou v posteli, jsme se celkem rychle dostali do fáze, že to zvládne ve svojí postýlce, takže já mám trochu víc prostoru pro sebe a hlavně mám takovou tu jistotu monitoru dechu, což je ohromně uklidňující.

Ale řekněte mi, kam všechen ten čas mizí! Ještě včera to bylo malinkatý miminko (jakože tak malinkatý miminko to nebylo, když se narodila se čtyřma kilama a půl metrová!) a teď už jsou ji čtyři měsíce. Ještě včera jsem byla přecitlivělá, úzkostlivá matka, která se při každé procházce bála, že mimčo náhodou ofoukne, i když se venku ani větvička nepohnula, a teď (hlavně po týdenní dovolené na Moravě) si myslím, že už zvládneme cokoli (hahahaha, tohohle budu určitě litovat). Máme teď takový to období, kdy je u ní každý den něco nového. Jeden den se poprvé sama přetočí na bok, další den mi zvládne dát dvě facky a dloubnout mě do oka, další den proslintá dvě trika, další den zblajzne celej kelímek dýně a další den – co já vím – přečte svou první knížku… Já vím! Šílený!

110377516-2IMG_5103-2

Tak jsem po čtyřech měsících zase zvládla něco napsat na blog, uff. Ale zařekla jsem se, že začnu zase víc psát! Nejen na blog, ale i příběhy/povídky a tak, protože už mi to sakra fakt chybí! Jen na to někde musím občas najít trochu času. Malá sice zatím přes den spí i pár hodin, ale jak už jsem řekla – dát si nohy na stůl a vypít si teplý kafe má něco do sebe. A jak všichni říkají nastávajícím maminkám: Když spí dítě, tak spi taky!

Takže:
Spěte, když spí vaše díte!
A uklízejte… když uklízí i vaše díte!
Pořádek je pro blbce… no, vždyť to znáte.

 

Bordelu zdar!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: