Design a site like this with WordPress.com
Začít

Maminčina vosí hnízda

Každoročně jsem dělávala vosí hnízda s mamkou. Letos mi řekla, že jí na ně asi nezbude čas, a protože je tohle moje nejoblíbenější vánoční cukroví, vzala jsem si její recept a udělala jsem si je sama doma. A chtěla bych se s vámi o tenhle tradiční recept podělit.

Není nijak složitý ani na přípravu, ani na ingredience. No, uznávám, že je trochu časově náročnější pak tvořit každé vosí hnízdo zvlášť, ale vyplatí se to!

Takže co budete na vosí hnízda potřebovat:
Na těsto:
– 240 g nadrcených piškotů
– 150 g moučkového cukru
– 100 g másla
– 4 lžíce rumu
– 2 lžíce kakaa
– 1,5 vanilkového cukru
– 2 lžíce mléka
Na krém:
– 120 g másla
– 120 g moučkového cukru
– 2 žloutky
– 1,5 vanilkového cukru
– rumu podle chuti

Samozřejmě si nejdřív nechám trochu povolit máslo. Pak k němu přisypu moučkový cukr, kakao, vanilkový cukr a přidám rum a mléko. Vytvořím z toho takovou mazlavou hmotu a pak postupně přisypávám piškoty a tvořím tuhé těsto. Pokud je tuhé moc, přidávám mléko nebo rum. Letos jsem přidávala spíše mléko, to je jasný, malá v bříšku alkohol nemůže.

IMG_4236IMG_4239

Krém vytvořím smícháním všech ingrediencí. Věnuji tomu trochu víc času, aby byl krém opravdu hladký – chvíli se to prostě musí míchat.

IMG_4241IMG_4246

A pak už se tvoří hnízda. Formičku vysypu moučkovým cukrem, naplním kakaovou hmotou a udělám důlek, do které dám krém. Přikryji to piškotem, vyklepnu s formičky a je hotovo.
Tohle množství ingrediencí vystačí přibližně na 50 hnízd, po kterých se tedy u nás doma jenom zapráší.

IMG_4248

Ještě mám v záloze pár receptů na cukroví, ale nevím, jestli je přes svátky stihnu zveřejnit – a pak už mi to nedává moc smysl (tak asi až příští rok!). Ale určitě se zase brzy ozvu s nějakým článkem. Nechme se všichni překvapit, o čem bude. Do té doby se mějte krásně, užijte si Vánoce obklopení přáteli a rodinou. Přeji vám klidné a radostné svátky, a kdybych se ozvala až v novém roce, tak vám samozřejmě přeji i to nejlepší do nového roku.

 

 

Make Them Envy
xxx

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: