Plan with Me: Prosinec

A je to tady!
První článek týkající se Vánoc. Ani nevíte, jak hrozně jsem se těšila – a vlastně ještě pořád těším na Vánoce. Tedy upřímně, těším se už na prvního prosince, protože to všechno začne v plný parádě!

Pro mě to začalo vlastně už, když jsem si vytvořila bullet na prosinec. Dělala jsem ho hodně s předstihem – co si budeme povídat – hlavně proto, že už jsem se prostě nemohla dočkat. Ale také jsem už chtěla někde mít sepsaný seznam dárků, které budu muset sehnat, a seznam cukroví, které budu péct. To jsou dvě věci, které se prostě musí plánovat předem.

A ráda bych se s vámi podělila o to, jak svůj prosinec tedy vlastně budu plánovat.

01
Po dlouhé době jsem udělala i úvodní stránku měsíce. Také jsem celý prosinec sladila do růžové barvy – letos máme totiž doma růžovo-bílé Vánoce, takže to byla jasná volba i pro můj bullet.
Rozhodovala jsem se mezi růžovo-bílými a modro-bílými dekoracemi. Pak nám paní doktorka řekla, že čekáme holčičku a bylo rozhodnuto. Můj muž už se s tím taky smířil.

020304

Na úvodní stránce je hned několik plánovačů. První – takový obecný – budu využívat na věci, které se Vánoc vlastně netýkají. Takže návštěvy doktorů, návštěvy kaváren s přáteli, nákupy potravin, úklid domácnosti a tak podobně.
Pak mám druhý plánovač – Vlogmas, kam si zapisuji „vánoční události“, tedy nákupy dárků, zdobení stromku, vánoční trhy, balení dárků atd. Také si můžete všimnout, že má pouze 24 řádků – budu ho tedy využívat jen do Štědrého dne.
No, a poslední plánovač je klasický meal planner s jediným rozdílem v tom, že tady bude navíc i pečení cukroví.
Nesmí samozřejmě chybět trochu místa na poznámky a malý plánovač na leden, protože i když už jsem začala pracovat na bulletu na nový rok, tak to asi ještě chvíli potrvá, než bude úplně dokončený.

05

Tohle je spíš taková filler page, i když samozřejmě odpočítávání dní do Vánoc jsem v bulletu mít musela.
A upřímně se mi přiznejte, kdo z vás nemiluje písničku It’s beginning to look a lot like Christmas?!

06

Jedna z nejdůležitějších stránek – seznam dárků. Teď už ho mám samozřejmě trochu vyplněný, dokonce už jsem i pár dárků koupila – hlavně tedy ty, které jsem musela objednat přes internet. Ty ostatní si nechávám, až pojedeme prvního prosince do Prahy na Chodov – tam bych ideálně chtěla všechno nakoupit, abych si to mohla všechno odškrtat a začít balit.
spending log samozřejmě nesmí chybět jako každý měsíc. I když ten prosincový mě trochu děsí, až budou peníze lítat všemi směry.

07

Jako vždy: habit tracker. Tenhle měsíc jsem přidala ještě Youtube, protože budu samozřejmě dělat vlogmas.
A seznam filmů, které přes svátky nesmím vynechat. Většinou jsou to filmy, které sleduju každý rok, letos se k nim přidal akorát nový Grinch, na kterého se fakt těším, i když se mi na něj moc nechce jít do kina – raději bych ho viděla v originálním znění s hlasem Benedicta Cumberbatche.
Později jsem pod seznam filmů ještě přidala seznam článků na blog, které bych v prosinci chtěla zveřejnit. Možná že některé z nich stihnu ještě do konce listopadu.

080910

S prvním „týdenním“ plánovačem jsem si trochu vyhrála, a protože první prosinec vychází na sobotu, mohla jsem si dovolit tolik místa. Nakonec jsem to místo ještě využila na malý seznam cukroví, které chci péct. Můžete si všimnout, že jsem si tam nechala ještě nějaké volné řádky – to kdybych se doma i tak začala nudit.
Hrozně se těším, až vyzkouším oreo cookie balls, hlavně teď, když jsem v Plzni našla obchod, kde mají zlaté oreo! (@TheCandyStorePlzeň)

1112

Už klasický týdenní plánovač. Dala jsem si tam trochu sněhu, protože jinak se ho na Vánoce asi nedočkám. (I když teď dva dny po sobě sněžilo – stejně to hned taje.)

13

Tady jsem se zase vrátila k tomu svému oblíbenému minimalismu.

141516

A s dalším týdnem jsem si zase trochu víc vyhrála. Měla jsem náladu si něco nakreslit a Grinch k Vánocům prostě patří!

1718IMG_3720IMG_3721

Týden se Štědrým dnem jsem chtěla trochu slavnostnější, takže jsem vytáhla lesklé washi pásky, nakreslila pár ozdůbek a ohňostrojů a také jsem si nechala speciální místo na obrázek. Pravděpodobně si na mini tiskárně HP Sprocket vytisknu náš vánoční stromek (růžovej bude, takže na stránku zapadne).

A malý bonus:
Jelikož prosinec není pouze „vánočním měsícem“, ale také posledním měsícem v roce, věnovala jsem pár stránek takovému malému ohlédnutí a shrnutí celého roku 2018. Myslím si, že není na škodu tohle udělat na konci každého roku – trochu si to všechno sesumírovat, shrnout a uzavřít a do nového roku vykročit zase s čistým štítem.
Jsem na sebe naštvaná, že jsem v roce 2018 přečetla jenom pár knížek, a sama sobě jsem slíbila, že to příští rok napravím. To, co jsem ale zanedbala na čtení, jsem si vynahradila na navštívených místech, protože těch tenhle rok bylo požehnaně – ať už to byl jeden celý měsíc v Irsku, nebo dva týdny v karavanu ve Francii (mrkněte na můj youtube – zrovna tam nahrávám videa z téhle letní dovolené – dost pozdě, ale přeci!).

IMG_3722IMG_3723IMG_3724IMG_3725IMG_3726IMG_3727IMG_3728

A to je pro dnešek všechno. Zase se brzy ozvu s dalším vánočním článkem. Do té doby se mějte krásně.

 

Make Them Envy
xxx

 

 

Pár užitečných odkazů:
Bullet Journal
Sada pastelek
Sada barevných fixů
Zvýrazňovače
Sada washi pásek
Vánoční samolepky
Hvězdičkové samolepky

 

 

 

FTC disclosure: This post or video contains affiliate links, which means I may receive a commission for purchases made through my links.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: