Design a site like this with WordPress.com
Začít

Jindřichův Hradec | Česko

Přijde mi to jako věčnost, co jsem na blog psala naposledy, ale od teď už budu mít více volného času (o důvodech se rozepíšu zase v jiném článku), takže doufám, že už to nebudu tak zanedbávat, a vynasnažím se, psát články mnohem častěji.

V dnešním článku Vám napíšu něco málo o našem nedávném víkendu v Jindřichově Hradci – kam jsme vyrazili dva týdny po svatbě a vlastně to byla naše malá svatební cesta (delší jsme si kvůli práci ani jeden bohužel nemohli dovolit).

Vyráželi jsme hned v pátek po práci a čekaly nás víc jak dvě hodiny v autě. Byla to dlouhá cesta, ale byli jsme vybaveni zásobou cédéček a odměnou nám na konci byl krásný západ slunce.
Ubytování jsme měli zarezervované v hotelu Concertino: Zlatá Husa, který je přímo v historickém centru města. Po příjezdu jsme se tedy ubytovali – paní na recepci byla moc příjemná, jen nás trochu zklamalo, že jsme se na internetu nikde nedočetli, že je nutné si předem rezervovat i parkování v garáži, která už bohužel byla plně obsazená. Museli jsme tedy ještě přeparkovat; naštěstí bylo velké městské parkoviště poměrně blízko hotelu a přes víkend bylo neplacené.
Hotelový pokoj byl pěkný, ale nebudu zapírat, že ve čtyř-hvězdičkovém hotelu jsem čekala možná něco trošku lepšího; minimálně světla tam mohlo být víc – v obývacím pokoji a ložnici se svítilo jen lampičkami, na stropě žádné velké světlo nebylo. Ale na dvě noci se to dalo zvládnout.
Jelikož už bylo dost pozdě, na večeři jsme si zašli jen do hotelové restaurace – resp. jedné z nich. Trochu nás to zmátlo – byly tam hned dvě, ale na menu měli úplně ta samá jídla. Šli jsme tedy do té, kde byl volný stůl a hned z kraje si M. postěžoval, že nemají plzeňské pivo (to, co měli, vlastně ani pivo nebylo! raději nebudu psát značku). Nakonec nás trochu zklamalo i jídlo, ale náladu jsme si pak spravili několika hrami kulečníku a zalehli jsme, abychom načerpali síly na další den.

Probouzíme se do slunečného dne a po skvělé snídani (samozřejmě formou švédských stolů) vyrážíme na malou túru do přírody. To byl ten hlavní důvod, proč jsme si vybrali Jindřichův Hradec – protože je co by kamenem dohodil od České Kanady, kde je opravdu krásná příroda (obzvláště takhle na podzim). Po asi půlhodinové cestě autem zastavujeme ve vesničce Suchdol, odkud vede modrá turistická značka do vesnice Mosty, na které se má někde nacházet jakési kamenné uskupení s názvem Viklan Trkal – nevím úplně, co od toho máme čekat, ale internet sliboval i krásnou přírodu kolem, a to je to, o co mi jde. Všude je příroda zbarvená do podzimních barev a les voní takovou tou ranní svěžestí. Až do Mostů je krásná procházka, je to přibližně 3 kilometry, střídavě lesem a cestou mezi poli, na kterých se pasou krávy.
V Mostech se otáčíme a vracíme se zpět. Jsme trochu zmatení, jestli jsme Viklan prostě jenom minuli, nebo ho cestou vůbec nepotkali. Nakonec zjišťujeme, že jsme hned na začátku měli odbočit do lesa (kde ovšem ale byla závora), a tam už ho nacházíme bez problémů. Vůbec ale nelitujeme, že jsme došli až do Mostů – byla to opravdu nádherná procházka.

Vracíme se do města a procházíme se historickým centrem. Prohlížíme si zámek a jeho okolí a pak si kousek od našeho hotelu dáváme oběd, který se kvalitou nedá s večeří srovnávat. Po dalších procházkách ulicemi si dáváme kafíčko a zákusek v malé kavárně a kupujeme pár suvenýrů. Na hotelovém pokoji pak chvíli relaxujeme a dáváme si opět pár her kulečníku.
K večeři si objednáváme pizzu v pizzerii naproti hotelu a vychutnáváme si ji v pokoji u filmu. Den zakončujeme relaxem ve vaně plné horké vody.

V neděli se cestou ještě stavíme na zámku Červená Lhota, kde nás trochu překvapuje vypuštěné jezero. Jelikož je ještě brzy a kolem zámku je poměrně mrtvo, vydáváme se zase na cestu. Oběd si dáváme v Táboře a pak míříme domů do Plzně.

Víkend se vydařil!

Mám teď v plánu spoustu dalších článků, hlavně o podzimním vaření a pečení a taky konečně o letní dovolené, tak se můžete těšit. Zatím se mějte krásně.

Make Them Envy
xxx

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: