Design a site like this with WordPress.com
Začít

Konopiště | Česko

Série z Irska skončila a já jsem se při psaní posledního článku trochu prala s otázkou, o čem budu psát dál. Naštěstí po zimě rychle přišlo krásné počasí, a my tak mohli vyrazil na první výlet po Čechách.

Nedávno jsme si koupili na internetu stírací mapu České republiky, což jsme měli už nějakou dobu v plánu, setřeli pár míst, na kterých už jsme byli, a slíbili si, že projedeme všechny. A jednu krásnou sobotu jsme si od našich půjčili auto (na naše vlastní si ještě musíme pár dnů počkat), zabodli prst do mapy a vyrazili na Konopiště. Už kdysi dávno jsem tam byla s rodiči – a když říkám dávno, tak myslím fakt jako hodně dávno, takže jsem si to vlastně už ani moc nepamatovala.

Z Plzně to byla asi hodinka a půl jízdy autem, takže nic strašného. Když jsme sjeli z Pražského okruhu a blížili se k zámku, rozplývala jsem se nad tou zelenou krajinou všude kolem a samozřejmě jsem se neubránila myšlenkám na Irsko.

Když jsme dojeli na místo, zaparkovali jsme na velkém parkovišti, které k mému překvapení nebylo ani z poloviny plné, a zaplatili jsme za něj přijatelných 60 korun. V jednom z několika malých bufetů jsme si koupili něco k pití a vyrazili směrem k zámku. Cesta byla docela do kopce, ale šlo se ve stínu lesem, a navíc podél jelení ohrady, takže jsme si ten výšlap celkem užili – a je to asi patnáctiminutová procházka, takže nic náročného. U zámku jsme chvíli nakukovali do medvědího výběhu, ale žádného chlupáče jsme neviděli, tak jsme se vydali na procházku parkem. Zamířili jsme do Růžové zahrady, kde jsme pozorovali párek pávů a obdivovali korkový altánek, kde se připravoval svatební obřad. Měli jsme velké štěstí, že bylo tak krásné počasí, ale zároveň nebyl park plný lidí.

Z Růžové zahrady jsme zamířili k zámeckému rybníku, kolem kterého jsme si udělali krásnou procházku. Udělali jsme si pár fotek, pozorovali kachny, plánovali budoucnost, a když jsme se blížili zpět k zámku, naskytl se nám na něj opravdu krásný výhled. Došli jsme až na zámecké nádvoří, které se hemžilo malými dětmi, proto jsme raději prohlídku zámku oželeli. Upřímně mám stejně raději zámky zvenku než zevnitř. V malé kavárně jsme si koupili zmrzlinu a vydali se zpět do parku, abychom pomalu zamířili zpět na parkoviště.

Na výlet jsem oblékla kalhoty, které teď nosím skoro pořád, protože jsou šíleně pohodlné. Jsou samozřejmě od nás z H&M – stejně jako lehoučký kardigan, který můžete sehnat v nejrůznějších barvách. New Balance botky jsou koupené v CCC, hodinky New Yorker a tašku jsem si přivezla z dovolené v Holandsku.
A můj muž je taky celý oblečený v H&M. 

U parkoviště jsou hned dvě velké restaurace. Jedna byla kvůli svatbě zavřená a v té druhé byla v nabídce samá zvěřina, což opravdu nebylo nic pro nás. Tak jsme si v bufetu na parkovišti dali výbornou klobásu (na kterou už jsme měli chuť snad měsíc, ale nikde jsme na ni nenarazili), v obchůdku koupili nějaké suvenýry a vyrazili směr domov.

A už teď se těším, až zase někam vyrazíme. Příště třeba už v našem autě.
Brzy se zase ozvu; nechte se překvapit, o čem budu psát; a do té doby se mějte krásně.

Make Them Envy
xxx

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: