Design a site like this with WordPress.com
Začít

Moherské útesy & Galway | Irsko

Během našeho měsíčního pobytu v Irsku jsme pobývali hlavně na východě země. Pronajali jsme si pokoj přes AirBnB kousek od města Wicklow a tento kraj jsme si neskutečně zamilovali. Ale při několika příležitostech jsme se vydávali i na delší výlety – jedním z nich byla naše jednodenní cesta na západní pobřeží, konkrétně k Moherským útesům a do města Galway. Tyhle dvě místa jsou jen kousek od sebe, takže bylo jasné, že když už na ten západ pojedeme, navštívíme obě dvě.

Když jsme se blížili k západnímu pobřeží, každou chvilku jsme ztráceli dech nad tím, jak je místní krajina nádherná. Projížděli jsme malebné vesničky a ztráceli se v té kráse. Trochu jsme litovali, že nemůžeme na západě Irska strávit delší dobu než jen jeden den, ale slíbili jsme si, že se tam ještě vrátíme v budoucnu. Dojeli jsme k Moherským útesům, při vjezdu na parkoviště jsme zaplatili €6 na osobu a vydali se k návštěvnickému centru. Útesům je tam věnována výstava, ale my jsme ji vynechali, protože jsme usoudili, že vidět útesy na živo nám stačí. Na útesech je trochu větrno, ale není do nic hrozného (na vrcholcích Glendalough to bylo o dost horší). Ta krása nám vyrazila dech. Měli jsme velké štěstí na počasí – svítilo sluníčko a útesy byly prostě nádherné. Je to něco, co by v Irsku nikdo neměl minout.

Po procházce na útesech jsme se vrátili do návštěvnického centra, v malé kavárně si dali něco malého na zub a vyrazili jsme k našemu dalšímu cíli. Město Galway jsem chtěla navštívit už od doby, co jsem poprvé slyšela písničku The Galway Girl v podání Celtic Thunder; a ještě víc, když vypustil do světa Galway Girl Ed Sheeran. Je to přístavní město s krásnými uličkami plnými pouličních umělců. Pěší zóny byly sice celkem plné lidí, ale i tak jsme si město krásně prošli. Trochu nás zarazila zvednutá hladina řeky a to, jak byly všude připravené pytle písku, ale všichni se tvářili, že je to normální věc. Nad zálivem jsme pozorovali západ slunce a bylo nám krásně.
Pak jsme se bohužel museli vydat zpět k autu, protože nás čekala ještě dlouhá cesta zpět na východ. Už teď se těším, až se tam vrátím a na západě Irska strávím více času – idylicky bych chtěla projet celou Wild Atlantic Way, tedy celé západní pobřeží.

Zase se brzy ozvu. Do té doby se mějte krásně.

Make Them Envy
xxx

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: