Design a site like this with WordPress.com
Začít

Howth | Irsko

Howth je hodně podobný Bray – také je to malebné příměstské městečko s malým přístavem a jen kousek od Dublinu. Miluji to tam stejně jako v Bray, proto jsem se tam také rozhodla znovu podívat, když jsme byli měsíc v Irsku.

Poprvé jsem Howth navštívila před dvěma roky, když jsem byla v Dublinu s nejlepší kamarádkou. Byl to náš půldenní útěk z rušného města a užily jsme si tam skoro čtyřhodinovou túru podél pobřeží od Baily Lighthouse až do přístavu v Howth. Tenkrát jsme tam jely autobusem z centra Dublinu a cesta trvala jen půl hodinky; stejně tak tam jezdí i městský vlak. Howth leží na stejnojmenném poloostrově, který se dá projít prakticky celý během jednoho dne a je to úžasný zážitek. Podél moře jsou vysoké útesy a nádherný výhled. Od Baily Lighthouse je navíc krásný pohled na Dublin. Na přístavním mole v Howth může být docela větrno, tak s tím počítejte, jestli se rozhodnete Howth navštívit (což byste měli, rozhodně to stojí za to).

Před dvěma roky jsme s kamarádku dojely autobusem až k majáku a od něj jsme se pak vydaly podél pobřeží až do města. Na listopad jsme měly moc pěkné počasí a šlo se nám náramně. Jak už to tak v Irsku bývá, cestou jsme se daly do řeči s pár lidmi a celé ty čtyři hodiny jsme si skvěle užily. Každou chvilku jsme se zastavovaly, abychom si vyfotily ten krásný výhled na moře. V Howth jsme pak ještě sešly na malou pláž posbírat nějaké kamínky na památku a došly jsme až do přístavu, kde jsme se prošly po mole a chvíli poslouchaly místního pouličního umělce (zrovna hrál Rocky Road to Dublin a do dnes si pamatuji, jak jsem si v tu chvíli opravdu uvědomila, že jsem v Irsku a že jsem si splnila svůj sen). Před návratem do Dublinu jsme se ještě vmísily mezi místní lidi na malém tržišti naproti přístavu.

S M. jsme dojeli autem přímo do přístavu – snadno se tam dá zaparkovat – a vydaly se rovnou na molo. Došly jsme až na konec k malému majáku. Údajně se mají v přístavišti vyskytovat lachtani, ale my jsme na žádného nenatrefili. Pak jsme se také vydali na procházku podél pobřeží. Počasí nám vyšlo hezké, ale jelikož pár dnů před tím pršelo, pěšina byla místy docela bahnitá. Ale dalo se to zvládnout bez větší újmy na čistotě bot – když bylo nejhůř, šlo to obejít trávou. I tentokrát jsme došli až k Baily Lighthouse a od něj jsme vyrazili přímo přes poloostrov zpět do Howth, kde jsme si (jak taky jinak) koupili kafe s sebou a vychutnali si ho na lavičce v přístavu. Pak už jsme jenom nasedli do auta a vydali se k domovu.
Howth je srdeční záležitost a už teď vím, že se tam určitě ještě někdy vrátím.

Z Irska mám v plánu ještě minimálně čtyři články, takže se zase brzy ozvu. Jako vždy se mějte krásně a užívejte jaro 🙂

Make Them Envy
xxx

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: