Bray | Irsko

Bray je malebné přímořské městečko, co by kamenem dohodil od Dublinu, které jsem si zamilovala už při první návštěvě. A to jsme tam poprvé jeli jen tak na skok v podvečer dát si něco k večeři a podívat se na pláž.

Právě ta kamenitá pláž a promenáda podél ní lemovaná roztomilými malými domky mě naprosto okouzlila. Nakonec jsme do Bray během našeho měsíčního pobytu v Irsku zavítali nespočetněkrát. Ať už jenom na malou procházku a kávu na pláži, nebo jen na večeři a nákup, ale také i na delší pěší túru po okolí. Bray je od Dublinu asi 10 minut jízdy autem, ale stejně tak se tam dostanete městským autobusem nebo vlakem. V tomto článku vám napíši, proč rozhodně stojí za to tohle městečko navštívit.

Začněme tím, co jsme neplánovaně stihli již při naší první návštěvě – místní mořské akvárium. Není moc velké, ale na tu hodinku vás to určitě zabaví. Dozvíte se tam spoustu zajímavostí o obyvatelích irského moře, ať už z výkladových tabulí, nebo od samotných zaměstnanců, kteří jsou více než ochotni odpovědět na jakékoli vaše dotazy. Akvárium je navíc hned na pláži, takže není nijak těžké ho najít. Hned vedle pak najdete skvělou kavárnu a hned dvě výborné restaurace. Kávu jsme si tam kupovali snad pokaždé, co jsme do Bray zavítali, a na jídle jsme tam byli hned několikrát a nikdy jsme nelitovali. Obsluha je příjemná, ceny nejsou extrémně vysoké a jídlo je opravdu výborné. Vstup do akvária je €7,50 na osobu.

Dalším důvodem, proč navštívit Bray, je Bray to Greystones coastal trail. To vám s klidem vyjde třeba i na celý dne – i s procházkou v městečku Greystones, které je skoro stejně krásné jako Bray, a cestou zpět příměstským vlakem. Je to přibližně sedm kilometrů podél útesů a je to naprostá nádhera. My jsme měli navíc fakt štěstí na počasí, takže nám svítilo sluníčko a šlo se krásně. Greystones je také přímořské městečko plné racků. V kavárně jsme si tam koupili kávu s sebou a vychutnali si ji při procházce na obrovské písčité pláži. Hned u pláže je pak i vlakové nádraží, kde můžete naskočit na příměstský vlak a vrátit se do Bray (samozřejmě že se můžete do Bray vrátit pěšky tou samou trasou). Cesta vlakem trvá asi 10 minut a nabízí krásný výhled na moře. Jízdenka stojí kolem €4 na osobu.

Další krásnou procházku v Bray je výšlap na Bray Head. Je to místy trochu strmá cesta, ale nikterak obtížná ani dlouhá – do hodinky můžete být nahoře a ten výhled rozhodně stojí za to. Určitě do tohoto výletu započítejte i nějaký ten čas strávený na vrcholu – jenom si tam tak sednout na kámen a kochat se tím výhledem. Snadno dohlédnete až do Dublinu. My jsme si tento výšlap nechali jako poslední výlet před odjezdem domů a úplně mi při tom výhledu bylo smutno, že opouštíme tuhle nádhernou zemi.

A pokud to z článku nebylo jasné, tak jo – tohle místo fakt hrozně miluju! Bez debat doporučuji zajet se do Bray podívat!
Mějte se krásně 🙂

Make Them Envy
xxx

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: