Bullet Journal: Březen

Bullet journal, tedy bujo, si vedu už přes rok a nemíním v tom jen tak přestávat. Diář jakéhokoli typu jsem měla vždycky, už od školních let, k bulletu jsem pak přišla díky pinterestu. Zamilovala jsem si tento typ plánování a organizovaní svých dnů už od samého začátku, protože to v sobě má hodně volnosti a svobody v tom, jak můj diář bude vypadat – konec konců jsem to já sama, kdo si celý diář vytváří.

Samozřejmě mě také hodně baví ta kreativní část, tedy samotná tvorba. Za ten rok jsem se ve vytváření diáře posunula – naučila jsem se, co pro mě funguje a co je naopak zbytečné. Poslední dobou se navíc snažím zkoušet nové layouty a v březnu jsem si oproti předcházejícím měsícům hodně oblíbila tzv. weekly spreads, tedy že si o víkendu vždy udělám na další dvoustranu plánovač na celý týden a nemusím tak každý večer vytvářet plánovač na další den (jako jsem to dělala předtím).
Tenhle článek nebude ani tak moc o nějakém vysvětlování, jako spíš hlavně o fotkách – chtěla jsem vám ukázat, jak vypadal můj bullet na měsíc březen (a přemýšlím, že to budu dělat každý měsíc, protože třeba s plánovačem na duben jsem už teď hodně spokojená).

Úvodní stránky měsíce jsou pro mě vždycky ty, se kterými si můžu nejvíc pohrát. Snažím se vždy si tam něco nakreslit, abych nevypadla ze cviku. Na březen jsem měla náladu na něco trochu bláznivějšího.

Monthly spreads jsem v minulosti dělala většinou řádkové – jeden den, jeden řádek – ale jak už jsem psala, poslední dobou se snažím zkoušet nové věci, a tak jsem ho dala na celou dvoustranu a ozdobila ho trochou zeleně. Když už je to jaro 🙂

Měsíční goals nikdy nevynechám, stejně tak water tracker a spending log – to jsou tři nejdůležitější věci, které mi v bulletu nechybí žádný měsíc. Meal planner jsem v dubnu vynechala, protože už v březnu jsem ho celkem zanedbávala. Navíc jsem si teď oblíbila minimalismus, takže vynechávám všechno, co nevyužívám na 100 %.

Habit tracker je pro mě taky hodně důležitý. Alespoň trochu mě nutí dodržovat určité věci, stejně tak díky němu sleduji svou aktivitu na sociálních sítích a úklid domácnosti. Hodně mi pomáhá být produktivní.

Inspirativní citáty v bulletu nesmí chybět.

Jak už jsem psala, hodně jsem si oblíbila weekly spreads – je to o dost jednodušší a přehlednější mít celý týden na jedné dvoustraně. Snažím se nedělat pokaždé stejný a vymýšlet nové; a hrozně to miluju – mít diář jen takový, jaký ho chci mít. A tom vlastně bullet journal je – mít v diáři všechno, co potřebujete, a mít to tak, aby se vám to líbilo. A užít si to vytváření.
Všem bych bullet journaling doporučila!

Dejte mi v komentářích vědět, jak plánujete vy a jaký diář používáte. A jestli máte taky bujo, napište, které měsíční trackers jsou vaše oblíbené – bez kterých nemůžete být 🙂
Mějte se krásně!

Make Them Envy
xxx

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: